Tagjaink: Cziglányi Zsolt

Cziglányi Zsolt

lelkipásztor (Kozármisleny és környéke), bibliakutató (Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola, Budapest)1983 óta vagyok lelkipásztor, 1991 óta tanítok bibliatudományokat, azon belül is főleg Ószövetséget (irodalomtörténet, szövegmagyarázat, héber nyelv, biblikus teológia). Az a kérdés érdekel, hogyan lehet életre kelteni, a saját tapasztalatunkká tenni többezer éves szövegeket: hogyan lehet megérteni a Bibliát a maga világában, és ezt a megértést kamatoztatni a saját életünkben és világunkban.Szeretek tanítani, másokkal együtt gondolkodni. Hiszem, hogy az embert belülről szabaddá teszi az alapos, mérlegelni képes tudás, a másik javának keresése, az igazság utáni vágy. Ezen kívánok munkálkodni az egyesületben is.

Mellékletek terület